Zlato z UCI marathon Capoliveri Legend Cup Elba

11. 05. 2019

Martin Stošek si připsal své první mezinárodní vítězství. Exceloval v UCI marathon Capoliveri Legend Cup na Elbě.

Náš team ve složení Kristian Hynek, Martin Stošek a Dominik Buksa dorazili na italský ostrov Elba, kde je v sobotu čekal UCI marathon Capoliveri Legend Cup Capoliveri Bike Park. Cestou pršelo i sněžilo a bylo i -3,5 stupně. Předpověď na příští dny byla ale slibná.

Kluci se vydali na průzkum ostrova, nepodcenili přípravu a dostatečně trénovali. Projeli si celou závodní trasu a zejména závěrečný 15km úsek, který je pro celý závod ten rozhodující.

Osmdesátikilometrový závod vyhrál Martin Stošek s náskokem více než 3 minuty. Kristián Hynek v tomto závodě dojel desátý a Dominik Buksa osmatřicátý.