Často kladené otázky

Co to jsou funkční čokolády?

Funkční čokolády jsou vyvinuty pro daný účel neboli funkci tak, aby měly co možná největší vliv na naši fyzickou a psychickou kondici. Každá čokoláda  obsahuje účinné látky, například Colostrum, protein, kozí mléko atd. U všech produktů dbáme na to, aby byly vyrobeny z kvalitních a čerstvých surovin.

Jsou vaše čokolády vyrobeny přímo z kakaových bobů?

Naše čokolády vyrábíme pouze z kakaových bobů, které dovážíme z vybraných farem z Kolumbie nebo Ekvádoru. Boby jsou po dovozu šetrně zpracovávány v manufaktuře VITALO s důrazem na zachování všech jejich nutričních benefitů, a to pouze do teploty 40°C.  

Obsahují vaše funkční čokolády třtinový cukr?

Ne, naše čokolády neobsahují třtinový cukr, ve výrobě používáme sladidlo erythritol, což je přírodní náhražka běžného cukru, ale jeho hlavní přínos spočívá v tom, že má nulovou kalorickou hodnotu a nulový glykemický index. Právě z tohoto důvodu jsou naše čokolády vhodné pro osoby na redukčních dietách, sportovce, fyzicky aktivní jedince a také osoby mající problém s vysokou hladinou cukru v krvi.

Čím je způsobeno, že vaše funkční čokoláda má tak vysoký obsah vlákniny?

Jednou ze vstupních surovin je inulin z kořene čekanky, který je přírodním zdrojem vlákniny, a navíc má příjemnou sladkou chuť. Vlákniny v naší stravě je obecně nedostatek, a proto jsme se rozhodli naše čokolády touto složkou obohatit.

Jaké čokolády obsahuje řada funkčních čokolád?

SLIM – bez přidaných cukrů, IMMUNO – s Colostrem, NUTRITION – s proteinem, HAPPY KIDS – mléčná s jahodovou příchutí, GOAT MILK - s kozím mlékem, MATCHA TEA - zelený čaj Matcha, VITALITY - s práškem maca, CANNABIS SEEDS - s konopným semínkem, RELAX - s kozlíkem a meduňkou, HEALTHY BODY - s ginkgo bilobou a lyofilizovanými borůvkami, ENERGY - s guaranou, NATURAL ENERGIZER - se schizandrou.

Máte nějakou funkční čokoládu také pro děti?

Pro děti byla vyvinuta mléčná čokoláda s jahodovou příchutí – HAPPY KIDS. Tato čokoláda je vyrobena bez přidaných cukrů, což jistě ocení i rodiče dětí, kteří preferují zdravé pamlsky. Samozřejmostí je absence konzervantů či umělých barviv. Mléčná verze je určena pro děti s cílem, aby si jednodušeji zvykli na pravou chuť kakaa. Děti, které jsou zvyklé na hořkou čokoládu však jistě ocení i ostatní varianty.

Co to jsou antioxidanty?

Antioxidanty jsou látky, které chrání náš organismus proti tzv. oxidačnímu stresu. Jedná se o děj, kdy vlivem volných radikálů dochází k poškozování různých struktur v našem organismu. Za normálních okolností jsou antioxidanty a volné radikály v našem těle v rovnováze. Pokud tomu tak není, je vhodné příjem antioxidantů v našem těle doplňovat např. pomocí konzumace čaje, ovoce, doplňků stravy nebo právě pomocí našich funkčních čokolád.

Čím docílíte, že má vaše čokoláda tolik antioxidantů?

Naše čokoláda je vyrobena z nepražených kakaových bobů. Díky tomu, že boby neprošly procesem pražení, zachovávají se v čokoládě veškeré užitečné látky, které boby obsahují. Čokoládový bob sám o sobě je velkým zdrojem antioxidantů. Používáme boby pouze z kakaovníku Theobroma Cacao (místo původu Ekvádor a Columbie), který je považován za jednu z nejkvalitnějších superpotravin na světě. Mimo vysokého obsahu antioxidantů obsahují také vitamíny a minerální látky jako hořčík a organická síra.

Obsahují vaše čokolády nějaké konzervanty?

Ne, naše čokolády jsou vyrobeny jako zcela přírodní produkt, neobsahují žádné konzervanty, přidané látky, žádná barviva.

Kde můžu vaše produkty koupit?

Produkty značky Natural&Fresh můžete koupit prostřednictvím e-shopu VITALO nebo ve výdejním místě v kavárně VITALO chocolaterie (FORUM Nová Karolina, Jantarová 3344/4, 702 00 Ostrava 2).

Kdo vyvíjí doplňky stravy a funkční potraviny pro řadu Natural&Fresh?

Funkční čokolády jsou vyvinuty ve spolupráci dvou společností VITALO manufaktura s.r.o. a mcePharma s.r.o., doplňky stravy jsou vyvíjeny ve společnosti mcePharma.

Jak je zaručena kvalita produktů?

Při výrobě a vývoji doplňků stravy uplatňujeme systém řízení jakosti, který je v souladu se systémem kritických kontrolních bodů – HACCP. V oblasti řízení jakosti jsme zavedli nejnovější mezinárodní normy ISO 9001: 2016. V rámci skladovacího a distribučního řetězce splňujeme nejpřísnější podmínky. 

V rámci výroby všech potravinářských produktů provádíme kontrolu všech vstupních surovin a meziproduktů během výroby, důkladně zkoumáme také kvalitu hotových produktů. Velmi pečlivě hodnotíme i naše dodavatele.