Kozlík a meduňka, duo prastarých bylin, které dokáže zlepšit soustředění i kvalitu spánku. Zvládá ale i potíže většího kalibru – přemíru nervového vypětí či dokonce deprese. Jejich uklidňující účinky se skrývají v tabulce lahodné hořké čokolády bez cukru. Vsaďte na ni během zkouškového období!

Kozlík lékařský

Kozlíku se také říká baldrián nebo kočičí kořen. Extrakt právě z jeho kořene se po staletí užívá k léčbě mírnějších forem nespavosti a nervových tenzí. Podporuje paměť, soustředění, působí proti stresu a jako prevence depresí. Má jemný sedativní a hypnotický účinek a jeho narůžovělé drobné kvítky se používají i do květinových vazeb.

Meduňka lékařská

Meduňka voní po citrónu a její lístky často zdobí moučníky. Nejčastěji se z ní však dělá čaj. Je ceněná zejména pro uklidňující účinky. Posiluje nervovou soustavu a působí jako sedativum. Užívá se při nespavosti, migrénách a nervovém vypětí. Je také prospěšná pro trávicí soustavu a užívá se při nevolnostech spojených se stresem.

Společně s kozlíkem je součástí mnoha bylinných extraktů a léků proti podrážděnosti, únavě, špatnému spánku či nedostatečné schopnosti koncentrace.

70% čokoláda bez přidaného cukru RELAX zklidní vaši mysl a zbaví vás nervozity. Během studijního období vám pomůže zvládnout i ty nejtěžší zkoušky.

Smlsněte si a podpořte své zdraví.