Andští Indiáni její kořeny měli jako potravu i platidlo, dnes se využívá v lidovém lékařství. Maca zvyšuje libido a výkonnost, ženám pomůže otěhotnět a sportovcům zase při nabírání svalové hmoty.
Maca, nebo také Lepidium meyenii je kořen horské rostliny rostoucí v Andské oblasti Peru ve výšce až čtyři a půl tisíce metrů nad mořem. Je plná vitamínů, enzymů, mastných kyselin a minerálních látek.
Vypořádá se s neplodností i depresemi. Kdysi se kořenem platilo
Po tisíciletí je známá pro účinky posilující plodnost jak u mužů, tak u žen. Léčí i sexuální dysfunkce a pomáhá při příznacích menopauzy. Přezdívá se jí také Andský ženšen – její afrodiziakální účinky byly mnohokrát vědecky potvrzeny.
Zvyšuje energii, podporuje myšlení a napomáhá ke zlepšení imunity. Původní obyvatelé And netrpí v porovnání s naší populací depresemi a stresem – to je často přikládáno právě této plodině. Maca je natolik ceněná, že ji domorodci v době neúrody dokonce používali jako platidlo.
Pro růst svalů i pro potěšení. Chutná po karamelu
Je součástí proteinových prášků i energetických doplňků – napomůže při zvýšení výkonosti i ke zdravému růstu svalů. Je natolik prospěšná a bezpečná, že ji sportovci používají jako přírodní náhradu anabolických steroidů.
Maca se dá běžně koupit v prášku, nebo v tabletách. Kořen připomínající malou řepu chutná po karamelu a vyrábí se z něj džemy, pudinky zmrzlina, a dokonce i pivo. My Vám ji se všemi benefity nabízíme v tabulce funkční čokolády VITALITY.
(Výzkumy jihoamerických vědců)
“Lepidium meyenii (Maca) improved semen parameters in adult men.” Gustavo F. Gonzales, Amanda Cordova, Carla Gonzales, Arturo Chung, Karla Vega, Arturo Villena. Department of Physiological Sciences, Faculty of Sciences and Philosophy and Ins tituto de Investigaciones de la Altura. Universidad Peruana Cayetano Heredia, Lima, Peru. Asian J Androl 2001 Dec; 3: 301-303 . Dostupné online z: http://www.asiaandro.com/archive/1008-682X/3/301.htm
“Effect of Lepidium meyenii (MACA) on sexual desire and its absent relationship with serum testosterone levels in adult healthy men.” G. F. Gonzales, A. Co´rdova, K. Vega, A. Chung, A. Villena, C. Go´n˜ez and S. Castillo Instituto de Investigaciones de la Altura, and Department of Biological and Physiological Sciences (Faculty of Sciences and Philosophy), Universidad Peruana Cayetano Heredia, Lima, Peru. Dostupné z: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1046/j.1439-0272.2002.00519.x